ENG

WhatsApp çoklu platform desteğine göz kırpıyor

Geçtiğimiz günlerde iOS kullanıcıları için yayınlanan yeni WhatsApp beta güncellemesi, önemli yenilikleri de beraberinde getirdi. Yeni güncelleme ile WhatsApp çoklu platform desteğine göz kırpıyor.

WhatsApp çoklu platform desteğine sahip olabilir!

Göze çarpan yeniliklerden ilki hızlı medya düzenleme özelliği. Bu özellikle birlikte başka bir sohbetten gelen medya dosyalarını düzenleme imkanına sahip olacaksınız. Bununla birlikte yapılan değişikliklerden birisi de 3D Touch kısayollarının kaldırılmış olması noktasında. Artık kullanıcılar 3D Touch ile kullanılabilen kısayollardan faydalanamayacak.

Bununla birlikte WABetaInfo tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, uygulama içerisinde çoklu platform desteği sunmaya hazırlanıyor. Yeni destekle birlikte örneğin iPhone kullanıcıları, iPad cihazlarında da WhatsApp kullanmak istediklerinde oturum kapatıp açma ve mesajları tekrar yedekleme gibi işlemlerle uğraşmak zorunda kalmayacak.

Ya da örneğin Android cihazınızda WhatsApp kullanmakta iken, WhatsApp Web kullanımı için eşleştirmeli bir oturum işlemine de ihtiyaç duymayacaksınız. Peki siz yeni güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Çoklu platform desteği işinize yarar mı?