ENG

Instagram Reel Özelliği ile TikTok'a Rakip Olacak

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, hızlı büyümesiyle dikkat çeken TikTok özelliğini kopyalayarak TikTok'a rakip oldu. Hikayeler bölümündeki yeni Makara özelliği, müzikli 15 saniyelik videolar oluşturmaya odaklanmıştır. Bu özellik sayesinde, kullanıcılara çok çeşitli müzik ağı ve video düzenleme araçları sunulur.

TikTok 1,5 Milyar Kullanıcı Tarafından İndirildi

TikTok’un kullanıcılar arasında popülaritesi her geçen gün artıyor. Yayınlanan bir araştırmaya göre, geçen yıla göre% 6 oranında artarak 1.5 milyon indirmeye ulaştı. Bu skorla TikTok, Facebook ve Instagram gibi uygulamaları geride bıraktı. Aynı araştırma, uygulama kullanıcılarının üçte birinin Hindistan'da bulunduğunu göstermektedir.

Twitter, Politik Reklamları Platformdan Tamamen Çıkardığını Açıkladı

Twitter kurucusu Jack Dorsey kısa süre önce siyasi reklamları Twitter'dan çıkarmaya hazır olduklarını açıkladı. Geçen hafta yapılan duyuruda, iklim krizi ve kürtaj gibi siyasi meseleleri ilan eden kuruluşlar için 22 Kasım’dan itibaren yeni bir kılavuz sunulacağı açıklandı. Twitter reklamları siyasi ve sosyal konular iki başlık altında toplanacak. Politik içerik politikası kapsamında, adaylara, siyasi partilere, devlet görevlilerine, yasalara, düzenlemelere, referandumlara veya oylama tedbirlerine atıfta bulunan hiçbir içerik için reklam yayınlanmayacaktır.

TikTok Sosyal Ticarete Başladı

TikTok, indirme sayısını kısa sürede 1,5 milyara çıkarmayı başardı ve şu anda platform üzerinden sosyal ticaretle uğraşmaya hazırlanıyor. TikTok, kullanıcıların siteye bağlanmalarını ve içerik üreticilerini sosyal ticaretini canlandırmak istedikleri platformda takipçileriyle paylaşmalarını sağlayan iki farklı özelliği test etmeye başladı.

Spotify Senkronize Şarkı Sözleri Özelliğini Başlatmaya Hazırlanıyor

Dünyanın en büyük dijital müzik dinleme platformlarından biri olan Spotify, şarkıyı dinlerken şarkı ile senkronize şarkı sözlerini özelliğini kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Özellik şu anda Kanada, Endonezya ve Meksika'daki kullanıcılar tarafından test edilmektedir.

Instagram'a Bağış Yapma Buttonu

Facebook kısa süre önce kar amacı gütmeyen kuruluşlar için para toplama konusunda yeni özellikler açıkladı. Yeni özelliklerle Instagram'a bağış butonu eklenecek. Bu yeni özellikler Instagram'da bir bağış butonu, Facebook'ta bir bağış toplama etiketi ve Facebook'taki canlı yayında daha büyük bir bağış toplama özelliği içerecek.